MI i Kukci

23.02.2018.

MI i Kukci MI i Kukci MI i Kukci MI i Kukci MI i Kukci MI i Kukci MI i Kukci MI i Kukci MI i Kukci
MI i Kukci

U sklopu projekta „Upoznajemo zajednicu“ koji je sufinanciran sredstvima Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku posjetili smo Gradski Muzej Požega i izložbu „Zvukovi kukaca – Orkestar najmanjih“ Hrvatskog prirodoslovnog muzeja iz Zagreba.

Na izložbi nam je teta Ljilja o svemu pričala i svašta nam pokazala.
Vidjeli smo hrpu pravih kukaca kao što su leptir, cvrčak, zrikavac, mrav i puno drugih, točnije njih 1.200, s gotovo svih strana svijeta.
A i čuli smo kako pričaju, razgovaraju, svađaju se.
Jeste li znali da i mravi pjevaju?! Kao i leptiri.
Kukci komuniciraju, ali čovjek ih samo ponekad može čuti. Oni nemaju glasnice, ali zvukove proizvode na različite načine.
Najpoznatiji i najiritantniji od svih kukaca - komarac - proizvodi zvuk tako da svojim krilima titra jako brzo, i preko 600 zamaha u SEKUNDI!! i radi toga mi čujemo da komarac zzzzzzuji.

Uz te prave kukce, bilo je i sedam velikih, OOOGROMNIH, ali nisu bili tako strašni jer nisu bili pravi.

Puno smo naučili i upoznali neke nove ljude, što je i cilj ovog projekta, smanjiti socijalnu isključenosti i povećati integraciju osoba s invaliditetom u društvo kao ravnopravnih članova.

Hvala teta Ljilja i hvala Gradskom Muzeju Požega!
Vidjet ćemo se uskoro opet!