"Čime ja doprinosim mojoj zajednici?" #WDSD18

21.03.2018.

"Čime ja doprinosim mojoj zajednici?" #WDSD18 "Čime ja doprinosim mojoj zajednici?" #WDSD18 "Čime ja doprinosim mojoj zajednici?" #WDSD18 "Čime ja doprinosim mojoj zajednici?" #WDSD18 "Čime ja doprinosim mojoj zajednici?" #WDSD18 "Čime ja doprinosim mojoj zajednici?" #WDSD18
"Čime ja doprinosim mojoj zajednici?" #WDSD18

Downov sindrom je prirodni kromosomski raspored koji je uvijek bio dio ljudskog stanja, postoji u svim regijama širom svijeta i najčešće rezultira promjenjivim utjecajima na stilove učenja, fizičke osobine ili zdravlje.

Odgovarajući pristup zdravstvenoj skrbi, programima rane intervencije i inkluzivnom obrazovanju, kao i odgovarajućim istraživanjima od vitalne je važnosti za rast i razvoj pojedinca.

U prosincu 2011. godine, Generalna skupština Ujedinjenih Naroda proglasila je 21. ožujka Svjetskim danom osoba s Down sindromom, a ove godine ovaj poseban dan obilježava svoju 13. obljetnicu.

Za Svjetski dan osoba s Down sindromom  u 2018. godini međunarodna organizacija pod nazivom Down Syndrome International fokusira se na to kako ljudi s Downovim sindromom mogu i ostvaruju značajan doprinos tijekom čitavog života, bilo u školama, radnim mjestima, životu u zajednici, javnom i političkom životu, kulturi, medijima, rekreaciji, rekreaciji i sportu. #WhatIBringToMyCommunity

Svi ljudi s Downovim sindromom moraju dobiti priliku i doprinjeti zajednici u kojoj žive, te biti, u svim aspektima društva, u nju potpuno i ravnopravno uključeni.

Osobe s Downovim sindromom mogu i donose toliko mnogo zajednici, gdje god žive diljem svijeta, a potrebno im je samo pružiti priliku. 

#WhatIBringToMyCommunity #WDSD18