MI "udruga roditelja djece i osoba s poteškoćama u razvoju"

Email

info@mi-udruga.hr

Telefon / Fax

034 / 275 500

Adresa

Hrvatskih branitelja 11a 34000 Požega, Hrvatska

Poticanje volonterstva – MI za zajednicu

U sklopu projekta „MI za zajednicu“ održana je edukacija: Poticanje volonterstva koja se odradila kroz 13 radionica. (6 radionica za predstavnike volontera, 7 radionica za volontere)

Na edukacijama za volontere volonteri su se upoznali sa zakonskim okvirom volontiranja u Republici Hrvatskoj. Kroz interaktivne aktivnosti sudionici su se na zanimljiv način upoznali s pravima i obvezama volontera i organizatora volontiranja, sa samim pojmom volonterstva te su naučili tko je to volonter i gdje sve mogu volontirati. Tijekom edukacije sudionici su osvijestili i što ih sve motivira na volontiranje te koje su dobrobiti od volontiranja za njih kao pojedince, za korisnike volonterskih usluga, ali i za društvo u cjelini, također upoznali su se sa pravima i obvezama volontiranja te s mogućnostima volontiranja u lokalnoj zajednici, ali i na području Hrvatske i svijeta.

Na edukaciji za predstavnike volontera smo obradili slijedeće teme:
Što je volonterstvo, a što volonterski programa
Planiranje volonterskog programa – Opis volonterske pozicije
Pronalaženje volontera/ki – Poziv na volontiranje
Regrutacija volontera/ki – Razgovor i selekcija
Edukacija volontera/ki – Opća i specijalna edukacija
Praćenje volonterskog rada – Evaluacija i intervizija/supervizija
Nagrađivanje volontera/ki

 

Sudionici na radionicama su bili volonteri, učenici, nastavnici i asistenti Obrtničke škole Požega, naši suradnici, članovi udruga lokalne zajednice te osobe koje su zainteresirane za volontiranje i žele saznati nešto više o volontiranju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, 381.794,52 kune i 67.375,50 kuna iz državnog proračuna.

Za više o EU fondovima: www.esf.hr i www.strukturnifondovi.hr

Trajanje projekta: 12 mjeseci             16.2.2022.-16.2.2023.